Periferní Slyšení: Audio konference na okraji rozhlasového spektra

Sobota, 4. května, nadšenci do rozhlasové tvorby se před třetí hodinou schází v brněnském kreativním centru KUMST. Občerstvují se limonádou a sušenkami. Začíná další ročník audio konference Periferní Slyšení a s ním tři fascinující bloky diskuzí o inkluzi, nezávislé žurnalistice a komunitních médiích.

Redakce Radia R

Publikováno: 23. 5. 2024 – na 4 minuty

„Akcí navazujeme na tradici audio konferencí z doby před pandemií,“ popsala station manažerka Radia R, Barbora Dohnalová. „Je to pro nás klíčové. Chceme navázat na komunitní tradice a pořádat události, které nejsou pouze interní, ale mají širší dopad,“ dodala.

Letošní ročník měl hlavní cíl představit výsledky evropského projektu "Inclusion Is On", který se zaměřuje na zvyšování míry inkluze v organizacích zaměřených na mládež. Radio R ve spolupráci se zahraničními partnery připravilo rozsáhlý "tool pack", který má pomoci ve stále se rozvíjejícím spolku. První panel se zaměřil na představení tohoto projektu, následovala diskuze s ředitelem střediska pro pomoc studentům se specifickými nároky, Borisem Jančou.