Kdo jsme?

Nekomerčně od roku 2008

Radio R je otevřená, nezisková, nekomerční, a především komunitní organizace. Funguje od roku 2008 na Katedře mediálních studií a žurnalistiky na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně a za jejím vznikem stojí skupina nadšenců, kteří chtěli zaplnit hluchá místa českého éteru. Jejich cílem bylo dát prostor vyhraněným hudebním žánrům a věnovat pozornost neotřelým tématům. Dnes tvoří Radio R kolem 100 aktivních členů, kteří se dál snaží plnit původní cíle jeho zakladatelů.

Jsme otevření komukoliv a čemukoliv. Patří mezi nás jak studenti Masarykovy univerzity, tak studenti středních škol nebo pracující se zájmem o rozhlasovou tvorbu a kreativní komunitu. Stejným duchem se nese i obsah v produkci Radia R. V našich podcastech uslyšíš zábavné povídání o životních patáliích, rozhovory se zajímavými lidmi z našeho okolí, o mikroplastech, filmech i hudbě nebo bezpečnosti na internetu. Hranice neklademe, naopak se je snažíme hledat a bořit. Přesvědč se o tom v sekci Podcasty.

Lidé Radia R
IncON
IncON

Jsme součástí evropského projektu Inclusion is On, který se zaměřuje na inkluzivní zapojování studentů do spolků. Díky IncON jsme zlepšili svou interní komunikaci, stanovili si jasné cíle v naší komunitě a předávali si zkušenosti s kluby ze zahraničí.

Piknik
Piknik logo

Piknik Radia R je každoroční event, na kterém se schází jak členové Radia R, tak i fanoušci české alternativní hudební scény. Showcase kapel, dobré jídlo, zábava a hlavně komunita. Akci pořádáme v bývalé káznici na Bratislavské. Sleduj naše sociální sítě pro více informací.

Vítání nováčků
Vítání nováčků logo

Jak stylově přivítat nové přírůstky v naší komunitě? My to umíme! Vítání nováčků je tradiční akce, která se koná na začátku každého semestru. Pro přijaté členy v konkurzech máme připravený nabitý program, který si zažiješ pouze, pokud se k nám přidáš.

Lidé Radia R

V on-linu i naživo

Radio R nestojí jen na živém vysílání. I když tvoří většinu našeho obsahu, najdeš nás také na veřejných akcích v Brně. Každoročně si pod křídla bereme Piknik Radia R, kde dáváme prostor mladé alternativní scéně. Snažíme se o rozvoj kultury ve městě, stále jsme ale komunitní, a proto je pro nás důležité tvořit prostor pro setkávání a vzájemnou inspiraci. Chceme zůstat v obraze a chceme tam být i s tebou, tak sleduj naše sociální sítě a web, díky kterým ti nic neunikne

Chceme zůstat v obraze a chceme tam být i s tebou, tak sleduj naše sociální sítě a web, díky kterým ti nic neunikne.