We are checking

We are checking

Lifestyle

Podcast o světě Formule 1, nejzajímavějších příbězích, statistikách, historických okénkách ale i s menším přesahem do F2, kde bedlivě sledujeme počínání českého závodníka Romana Staňka. Kromě tohoto zaměření se občas podíváme také na nějaký formulový film, seriál a nebo hru :)

Otevřít na Spotify

Epizody podcastu

29. 5. 202457 min 20 s

Prolomení Leclercovy kletby, Red Bull bez křídel a další boj v Alpine | We are checking #9

V této epizodě We are checking se již opět v plné sestavě ohlédneme za uplynulým víkendem v Monaku, který si pro nás přichystal několik témat. Podíváme se blíže na Leclercovo prolomení kletby na domácí půdě, nedostatečně rychlý Red Bull a s tím i trápení Sergia Péreze. Dále se podíváme na odvážný předjížděcí manévr Estebana Ocona a z toho plynoucí konsekvence. Vyhodnotíme si naše tipy a následně se s Matějem analogicky přesuneme do formulového roku 2010. A proč? No protože nás čeká demonstrace doby, kdy naposledy vyhrála naše hokejová reprezentace zlato (Které právě po dlouhých 14 letech opět získala). Vše uzavřeme klasicky rubrikou On this day, aneb co zajímavého ve světě Formule 1 se v den nahrávání/vysílání stalo. Příjemný poslech!

22. 5. 202449 min 39 s

Z Imoly rovnou do Monaka, znovu silný McLaren a Perez opět v problémech? | We are checking #8

V této epizodě We Are Checking, kdy jsme byli oslabeni o Natku z důvodu neodkladných školních povinností, se ohlédneme za víkendem v Imole. Přiblížíme si několik zajímavostí z kvalifikace a už méně dramatického závodu. Víte, že Lance Stroll porazil svého týmového kolegu Fernanda Alonso ve třech po sobě jdoucích kvalifikacích? Samozřejmě nezapomeneme na debatu o tom, kdo byl vlastně na Imole nejrychlejší a také jak bychom mohli číst Pérezův nechvalný výkon. Pobavíme se o nejnovějších zprávách z paddocku, protože přestupový trh nikdy nespí... Následně se přesuneme do nadcházejícího víkendu, kdy nás čeká legendární Grand Prix Monaka. Představíme si tak trať, která asi nejvíce ze všech v kalendáři, rozděluje fanouškovskou základnu na ty, kteří ji milují, a na ty, kteří ji nenávidí. Nezapomeneme pokusit naše tipérské štěstí a následně vše tradičně uzavřeme rubrikou On this day, aneb co se ve světě Formule 1 stalo zajímavého v den našeho vysílání/nahrávání.

15. 5. 202431 min 11 s

Konec We are checking? Evropská část sezóny je tu | We are checking #7

V dnešní naší rekordně krátké epizodě se nejdříve seznámíme s nadcházející Imolou a tím i příchodem evropské části sezóny. Kromě okruhu se podíváme také na nejaktuálnější témata, která s Formulí 1 evidujeme. Čeká nás např. emotivní loučení se závodním inženýrem Charlese Leclerca, od něhož vznikl mimo jiné náš název We are checking... Rádi tak poneseme nadále jeho odkaz a jak se říká: "Nikdy nezapomeneme!" Dále se koukneme na nekončící téma superlicence, první jízdy Ollieho Bearmana za Haas v této sezóně a také na potenciální další americkou Grand Prix v kalendáři? Tradičně pak vše uzavřeme rubrikou On this day, aneb co se ve světě Formule 1 stalo zajímavého v den našeho vysílání/nahrávání. Živě si nás můžete naladit každé úterý ve 12 hodin na Rádiu R. https://radio-r.cz/

8. 5. 20241 h 8 min 50 s

Přepište dějiny, Lando vítězí a překvapivé Miami | We are checking #6

V dnešní rekordně dlouhé epizodě se podíváme na zub celému víkendu v Miami, který nám toho přinesl více než dost. Přes sprintovou kvalifikaci, sprint a hlavní kvaldu se dostaneme k samotnému závodu, který také představil hodně zajímavých témat a největším z nich je pak rozhodně první výhra britského mladého pilota Landa Norrise. Následně nezapomeneme na vyhodnocení našich tipů a zhodnocení speciálních lakování v Miami. Nezapomeneme na aktuální témata a vše uzavřeme tradičním On this day, aneb co se ve světě Formule 1 stalo zajímavého v den našeho vysílání/nahrávání. Živě si nás můžete naladit každé úterý ve 12 hodin na Rádiu R. https://radio-r.cz/

1. 5. 202438 min 31 s

Hulk do Audi, změna v bodování a modré Ferrari? | We are checking #5

V dnešní epizodě si povíme o možné úpravě bodování, zhodnotíme si přestup Nica Hulkenberga do Sauberu/Audi a také se pobavíme o možnostech pro jeho týmového kolegu. Dále nezapomeneme na zmínku o modrém Ferrari či testování autonomních formulí v Abú Dhabí, tj. formulí bez pilotů, které řídí umělá inteligence. Dostane se také na preview VC Miami a samozřejmě na rubriku On this day, která si toho pro nás tentokrát přichystala poněkud více a přinesla také ne úplně pěkné vzpomínaní na temný víkend na Imole roku 1994. Živě si nás můžete naladit každé úterý ve 12 hodin na Rádiu R. https://radio-r.cz/

24. 4. 202446 min 52 s

(Ne)oblíbený sprintový víkend, Maxova první výhra v Číně a Zhou na domácí půdě | We are checking #4

V dnešní epizodě si rozebereme první sprintový víkend sezóny, který se odehrál v na čínském okruhu v Šanghaji. Posvítíme si na nejdůležitější momenty sprintu, kvalifikace i závodu, vyhodnotíme si naše tipy na top 3 a také si přiblížíme 3 největší příběhy víkendu. Samozřejmě nezapomeneme ani na naši již tradiční rubriku On this day. Poslechněte si naši již čtvrtou epizodu podcastu We are checking. Živě si nás můžete naladit každé úterý ve 12 hodin na Rádiu R. https://radio-r.cz/

17. 4. 202455 min 10 s

Věštění gridu na příští sezónu a návrat (ne)známé Šanghaje | We are checking #3

V dnešní epizodě pokusíme naše věštecké schopnosti, když se budeme snažit odhadnout jezdecké složení gridu na sezónu 2025. Více jak polovině pole totiž končí kontrakty a to přislibuje zajímavé pohyby na přestupovém trhu. Dále si posvítíme na okruh v Šanghaji, na který se vracíme po až neuvěřitelné 5leté odmlce. A co (ne)můžeme od prvního sprintového víkendu v sezóně očekávat? Poslechněte si naši již třetí epizodu podcastu We are checking.

10. 4. 202450 min 49 s

Double pro Red Bull, Carlos Schumacher a další chyba Ricciarda | We are checking #2

Při našem druhém výjezdu se budeme věnovat Review VC Japonska. Pobavíme se o dosavadní sezóně ve znamení "doublů", o Sainzově nevídané formě, McLarenu a nenaplněném očekávání. Dále se podíváme na kolizi Ricciarda s Albonem, těsný souboj Astonu s Mercedesem, problémy Williamsu, stále pomalý Alpine a také se zmíníme o Jezdci dne (tzv. Driver of the day). V dojezdovém kole se pustíme na momenty z historie, které se udály 9. dubna coby dne nahrávání.

3. 4. 202438 min 18 s

Kdo jsme, závod vzhůru nohama a deštivé Japonsko | We are checking #1

Trojice studentů přijíždí na okruh formulových podcastů. Při prvním výjezdu vám v jednotlivých sektorech představí sami sebe, v krátkosti rozeberou VC Austrálie a přidají preview VC Japonska. V dojezdovém kole se pustí na momenty z historie, které se udály 2. 4. (v den nahrávání).